19 Şubat 1982’de Rize’de doğar. Cocukluk yıllarını Rize’de gecirir. Yeditepe Universitesi Uluslararası İlişkiler bolümünde okurken, amator olarak fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başlar. Universiteden sonra, babasının inşaat işini devam ettirmek üzere Anadolu’nun ceşitli şehirlerini gezmeye başlar. Bu seyahatler esnasında, Türkiye’nin cok ceşitli kültürlerini ve yüzlerini icinde barındıran “an”ları yakalamaya başlar.

2011 yılında ilk dijital projesi olan Samsung “Durdur Zamanı” ile sosyal medya üzerinden adını duyurmaya başlar. Aynı yıl, “Sefa Yamak Photography & Videography” ajansını kurar. Dijitalin sınırsız dünyasında, kurmuş olduğu ekibi ile birlikte iletişim sürecini baştan sona yöneterek, Türkiye ve Dünya genelinde bir çok kurumsal markaya fotoğraf ve video içerikli pazarlama stratejileri oluşturmaktadır.

2015 yılında, sosyal mecraların hayatımıza kattığı sanat trendlerini, #instart adı altında toplar ve ilk konsept instagram sergisini acarak, Türkiye’de bir ilke imza atar.

“Fotoğraf, Dünya’nın her koşesinde anlaşılan tek dildir.” mottosu ile, bir yandan kişisel projelerini yürütürken, diğer yandan hem teknik hem estetik anlamda oluşturduğu deneyimlerini, verdiği ceşitli eğitim ve seminerler aracılığı ile tüm takipcileriyle paylaşmaya devam etmektedir.